Prezenty na komunię 2022- propozycje dla dzieci

Komunia to szczególny czas, kiedy to spotyka się cała rodzina i jest czas do świętowania. Warto wtedy postawić nie tylko na obecną chwilę, ale też na przyszłość. W przyszłości dziecko może bardzo miło wspominać prezenty, które dostało. Dlatego też warto wybrać prezenty na komunię 2022, które zapadną w pamięć. Książki są jedną z możliwości, którą zdecydowanie warto rozważyć. Można postawić na klasyki, na przykład na książkę Ania z Zielonego Wzgórza.

Ania z Zielonego Wzgórza jako książka na prezent

Ania z Zielonego Wzgórza to książka, która opowiada o najsławniejszej sierocie świata. Warto przeczytać książkę i poznać losy dziewczynki, której wyobraźnia sprawiła, że nie musiała przejmować się przyziemnymi sprawami. Ania Shirley nie mogła dorastać w pełnej rodzinie, jednak ludzie, do których trafiła, sprawili, że dostała lepsze życie. Mogła liczyć na pomoc oraz dobre wychowanie. Dzięki swojej inteligencji Ania mogła się także dalej szkolić. Warto poznać całą serię książek z Anią Shirley, która ma jeszcze wiele do opowiedzenia. 

Serie książkowe dla młodzieży i dzieci

Serie książkowe mogą się skupiać wokół różnych tematów. Jednym z nich jest zdecydowanie temat dojrzewania. Zostaje on poruszony na przykład w serii Zmierzch od Stephanie Meyer. Jest to seria, która składa się z 4 tomów. Razem opowiadają one o Belli, która nie tylko dorosła w trakcie serii książkowej, ale też zrozumiała, co dla niej jest najważniejsze. W serii nie brakuje szybkiej akcji, zwrotów akcji, a także ciekawych bohaterów, którzy na długo zapadną w pamięć. Warto zapoznać się nie tylko z serią od Stephanie Meyer, ale też z książki od Jamesa Dashnera. Pisarz ten stworzył serię Więzień Labiryntu, która opowiada o ucieczki z miejsca odizolowanego od reszty świata. Warto poznać tą serię, gdyż została ona zekranizowana, cieszy się sporą popularnością na całym świecie oraz ma miano bestsellera. Na pewno przypadnie do gustu zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Prezent warto też ładnie zapakować oraz dodać dedykację.